sepet Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.
Toplam tutarı: TL'dir
sat?n al

Foto Pro    Foto Pro   
Sigma Photo
Thinktank Photo
MindShift Gear
Swarovski Optik
Velbon
OUTLET
FOTOPRO MARKET > SIGMA > Objektif > Contemporary Serisi > SIGMA 18-200MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM Contemporary
PAYLAŞ:

SIGMA 18-200MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM Contemporary

%
17
Eski Fiyat:
 4404.40 TL (KDV dahil)
Tek Çekim:
3.634,40 TLKDV Dahil
Havale:
3.634,40 TLKDV Dahil
Uyumluluk:
Ürün Açıklamaları
SIGMA'dan yeni bir standart zoom objektif önerisi

Dijital SLR gövdeler için giriş seviyesinde geliştirilen standart zoom objektiflerden bir çok farklı koşulda kullanılabilme esnekliği beklenir. 18mm geniş açı (full-frame gövdelerde 27mm eşdeğeri) ile 200mm tele (full-frame gövdelerde 300mm eşdeğeri), ve üstelik Makro aralığını kapsayan bu objektif ile çok farklı görüş açıları elde edilir. Üstelik OS (Optik Sabitleme / Optical Stabilizer) özelliği sayesinde yakın plan, iç mekan ve gece çalışmalarında elde çekim rahatlığı sunulurken, son teknolojilerin cömertçe kullanılması sonucunda gündelik kullanıma uygun, küçük boyutlu bir ürün ortaya çıkmıştır. Bu objektif, SIGMA'nın yeni standart zoom objektifidir.
 
Çok geniş bir kullanım aralığını kapsayan Contemporary serisi

SIGMA, tüm değiştirilebilir objektiflerini Contemporary, Art ve Sports başlıkları altında üç grupta toplamaktadır. Bu üç grup içinde Contemporary serisi, yüksek performans ve kullanım esnekliği ile öne çıkmaktadır. Son üretim ve tasarım teknolojilerinin kullanılması sayesinde yüksek performans ile küçük boyut birlikte değerlendirilebilmiş, çok farklı gereksinim ve kullanım koşullarına tek bir objektif ile çözüm sunulmuştur. Sigma zorlu bir mühendislik problemi olan, optik performans ve işlevsellikten taviz vermeden boyut ve ağırlığı düşük tutma hedefini ileri güncel teknoloji kullanarak çözmüştür. Bu objektif, geniş açı ile tele aralığında en sık kullanılan görüş açılarını kapsarken, ek olarak makro işlevselliği sunmaktadır.
 
200mm'ye ulaşan yeni standart zoom

SIGMA, uzun süredir DSLR gövdeler için ileri teknoloji kullanarak odak uzaklığı 200mm'ye ulaşan yüksek performanslı standart zoom objektifler üretmektedir. 2005 yılında SIGMA, kendi kategorisinde en küçük boyutlu ve en hafif genel amaçlı objektif olan ve geniş açı ile tele aralığını kapsayan 18-200mm F3.5-6.3 DC'yi geliştirmişti. 2007 yılında OS (Optik Sabitleyici) özelliği eklendi ve 2011'de ise boyut daha da küçüldü. Günümüzde yeniden geliştirilerek standart zoom objektif kategorisinde yerini alan bu ürün, daha yüksek performansa sahip, daha küçük boyutlu ve daha hafiftir. Üstelik makro özelliği de eklenmiştir. Giriş seviyesinde genel amaçlı bir objektif olarak çok farklı koşullarda işlevseldir.
 
Çapı bir önceki modele kıyasla 4.6mm daha küçük.

Objektifin boyutunun küçük olması, gündelik kullanım amaçlandığından önemliydi. Tasarımın ilk aşamalarından itibaren SIGMA boyutu küçültmekte karalıydı. Bu amaçla örneğin çift yüzlü asferik mercekler tasarlandı ve netlik motorunun boyutu küçültüldü. Sonuçta, bir önceki modelin çapı ø75.3mm iken, yeni modelde 4.6mm küçülerek ø70.7mm oldu. Bu sayede hacim oranı da %11 azaltılmış oldu. Kendi kategorisindeki en küçük boyutlu ürünlerden biri iken 7x'in üzerinde zoom oranı sunmakta ve boyut bakımından alışıldık standart zoom objektiflere benzemektedir.
 
Zoom aralığının tamaında yüksek keskinlik

Contemporary serisindeki objektiflerden beklentimiz, potansiyel en yüksek düzeyde tutulurken küçük boyutlu ve hafif bir ürün yapısı sunmalarıdır. Bu objektifte kırılma katsayısı yüksek olan SLD (Özel Düşük Saçılım / Special Low Dispersion) cam mercekler kullanılmış, zoom aralığının tele ucundaki renk kusurları bu sayede giderilmiştir. Ayrıca, çift yüzlü asferik mercekler ve diğer asferik elemanların kullanılması sayesinde hem toplam boyut küçülmüş hem de geometrik deformasyonların önüne geçilmiştir. Geniş açıdan teleye kadar tüm zoom aralığı boyunca ve makro çekimlerde keskinlik üstün düzeydedir.
 
Yakın plan çekimler

Bu objektifin en önemli özelliklerinden biri de yüksek büyütme oranı ile makro çekimler yapılabilmesidir. En yakın netlik uzaklığı 39cm, maksimum büyütme oranı 1:3'tür. Böylelikle moda aksesuarı, yemek, bitki düzenlemeleri gibi küçük boyutlu konuların yakın çekimi, objektif değiştirmek gerekmeksizin mümkün olur. Makro çekimde objektif önü ile konu arası 14.7cm'dir. Böylece konuya gölge düşürmeden doğal ışık ile çalışmak mümkündür. Objektif gövdesi üzerinde, tüm zoom değerlerinde büyütme oranı belirtilmiştir. Böylece konu ile görüntüsü arasındaki boyut oranı kolaylıkla kestirilebilir. Tasarımda öylesine ayrıntılar dikkate alınmıştır ki, örneğin makro çekimlerde yansıma yapmaması için ürün bilgileri objektifin ön bölümünde beyaz mürekkeple yazılmamış, siyah karakterlerle işlenmiştir.
 
Yepyeni bir alaşım: TSC

Fotoğraf makinesi ve objektif tasarımında tüm özelliklerin istendiği düzeyde gerçekleşebilmesi için parçaların üretildiği metal ve polikarbonat gibi hammaddelerin seçimi, sıralanışı ve uyumu kritik önem taşır. Bu objektifin üretiminde, belli parçalarda TSC (Isısal Kararlılığa Sahip Kompozit / Thermally Stable Composite) adı verilen özel bir alaşım kullanılmıştır. TSC metal olmamakla birlikte ısıya bağlı genleşme katsayısı aluminyum ile özdeştir ve esnekliği yok denecek kadar azdır. Böylece ısı değişiminden etkilenmez. Ayrıca, boyut kararlılığı yüksek olduğundan metal parçalarla kusursuz biçimde uyumludur ve bu sayede yüksek hassasiyetle üretim mümkün olur. Ayrıca zoom halkası ve benzer mekanik parçaların daha ince olması sağlanır.

 

Optik Sabitleyici
 

Bu objektifte kullanılan olağanüstü etkili OS (Optik Sabitleyici / Optical Stabilizer) sistemi, en küçük bir titremenin görüntüde farkedilebildiği makro çekimlerde bile elde kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

* Konuya yaklaşıldıkça optik sabitleyicinin etkililiği azalır.
* Sony ve Pentax uyumlu modellerde OS özelliği yoktur.

Optik Sabitleyici olmadan

Optik Sabitleyici ile

 

İç parlama ve yansımalar önlendi
 

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir. Birlikte gelen taç yaprak biçimli gölgelik (parasoley) kullanıldığında parlama ve yansıma olasılığı daha da azalır.
Süper Çok Katmanlı Kaplama olmadığında

Süper Çok Katmanlı Kaplama ile

 

Kavisli Diyafram
 

7 bıçaklı kavisli diyafram sayesinde, tüm F değerlerinde yüksek kaliteli netsizlik estetiği (bokeh) elde edilir.

 

Hiper-sonik motor
 

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve sistem kusursuz çalışır.

* Pentax uyumlu modellerde, gövde HSM özelliğini desteklemiyorsa, otomatik netleme mümkün olmaz.

Hiper-sonik motor

 

Pirinç bayonet
 

Objektif, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmesi için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyi özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.
 
Çok daha kolay ve esnek kullanım

Yeni Sigma ürün ailelerinde, birlikte gelen gölgeliğin (parasoley) bağlantı noktalarında kauçuk kullanılmış, objektif kapaklarının ve AF/MF anahtarının tasarımı iyileştirilmiştir.

 

Yeni ürün serilerimiz için geliştirilen SIGMA USB DOCK sistemi ile kişiselleştirme olanağı
 

Yeni seri objektiflerimizle birlikte, objektif yazılımının güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, izin verilen netlik aralığı gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir.

 

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi A1 ile kalite kontrolu
 

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün A1 MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM objektiflerin her biri, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemektedir.

* A1:Aizu1

46-megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörü
 
Made in Japan

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

 

Bayonet Değişim Hizmetine uygun
 

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten deneyimli bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle kullanmayı sürdürebileceklerdir.

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA bayisi ile irtibata geçin.

 

TIPA Ödülleri 2014 / En İyi Giriş Seviyesi DSLR Objektifi
 

Şaşırtıcı derecede küçük boyutlu (70.7mm x 86mm) ve ekonomik 18-200mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM (27-300mm eşdeğeri) objektif, özellikle APS-C sensör boyutu için üretilmiştir. Bir önceki modelden daha küçük boyutlu ve daha hafiftir. Ayrıca, en yakın netlik mesafesi de kısalmıştır. Tasarıma yeni eklenmiş olan SLD cam mercek ve 3 ilave asferik mercek ile 13 grupta 16 mercekten oluşmuştur. Gövdesinde titreşim azaltma özelliği olmayan fotoğraf makineleri için optik sabitleyici (OS) mevcuttur. Sistem, pan yapıldığını algılayarak tek eksende çalışabilmektedir. Zoom aralığı boyunca yakın netlik yaklaşık 40cm'de tutulduğundan, yakın plan çekimlerde son derece kullanışlıdır.
g?venli al??veri? visa master american express maximum axess rapid ssl ecommerce software
© Tüm hakları saklıdır. ® Markalar ve logoları isim hakkı sahiplerine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.