sepet Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.
Toplam tutarı: TL'dir
sat?n al

Foto Pro    Foto Pro   
Sigma Photo
Thinktank Photo
MindShift Gear
Swarovski Optik
Velbon
OUTLET
FOTOPRO MARKET > SIGMA > Objektif > Contemporary Serisi > SIGMA 18-300MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM Contemporary
PAYLAŞ:

SIGMA 18-300MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM Contemporary

%
20
Eski Fiyat:
 5775.00 TL (KDV dahil)
Tek Çekim:
4.620,00 TLKDV Dahil
Havale:
4.620,00 TLKDV Dahil
Uyumluluk:
Ürün Açıklamaları

SIGMA, Contemporary ürün grubunun yeni üyesi, olağanüstü geniş zoom aralığına ve makro özelliğine sahip genel amaçlı standart zoom objektifi sunmaktan mutluluk duyar.

16.6x çok geniş zoom aralığı, optik performansı öne çıkaran tam 4 adet FLO cam mercek.

1. Yapısında 4 adet FLO, 1 adet SLD cam mercek olduğundan renk saçılması en aza indirilmiştir. Özellikle zoom aralığının tele ucuna yaklaşıldığında keskinlik farkı belirginleşir.
2. Yeni geliştirilen OS (Optik Sabitleyici) sayesinde daha iyi sarsıntı azaltma.
3. özellikle bu objektif için geliştirilmiş ilave yakın çekim merceği (ayrı satılır) sayesinde optik performansta herhangi bir düşüş olmaksızın 1:2 büyütme oranı ve makro çekimlerde zoom rahatlığı.
4. SGV (Sigma Global Vision) konsepti ile üretilen ürünlerimizin temsil ettiği yepyeni bir kalite standardı.

Birlikte gelen aksesuar: Parasoley (LH780-07)
Bayonet seçenekleri: SIGMA, CANON, SONY, NIKON, PENTAX
Pazara sunulma tarihi: Eylül 2014: SIGMA, CANON, NIKON
Daha sonra duyurulacak: SONY, PENTAX
* Ürünün görünüşünde ve teknik özelliklerinde duyurulmadan değişiklikler yapılabilir.
* SONY ve PENTAX uyumlu modellerde OS özelliği yoktur.

Birinci sırada görüntü kalitesi. SIGMA'dan yeni, genel amaçlı all-in-one objektif.

Görüntü kalitesi ile hafiflik ve esnekliğin birarada mümkün olmadığına kim karar veriyor? Genel kanıya göre bir objektifin optik performansı ile biçimi, birbirinin aleyhine çalışan iki özelliktir ve birinin diğerine tercih edilmesi gerekir. Çok geniş aralığa sahip bir zoom objektifin ise olabildiğince küçük boyutlu, çok farklı koşullarda kullanılacağı için ek özelliklerle donatılmış ve kullanımının kolay olması beklenir. SIGMA'da bizler ise görüntü kalitesinin birinci sırada önem taşıdığını düşünmekten vazgeçmiyoruz. Olabildiğince az yükle seyahat ederken, bir zoom objektifin geniş aralığa sahip olması tercih edilir. Özellikle aniden bir tele objektif gerektiğinde, objektif değiştirmek için yeterli süre olmayabilir. Amacımız, kullanıcıyı geniş aralığa sahip bir zoom objektifin esnekliği ile tatmin ederken,optik performansı da en yüksek düzeyde tutmaktır. Bu nedenle, yeni tasarımı oluştururken, işlevler, keskinlik ve boyut gibi tüm kıstasların ideal noktalarda olmasına gayret ettik. Zorlu yolculuğumuzun meyvesi ise bu objektif oldu. İster ilk kez değiştirilebilir objektif kullanıyor olun, ister daha geniş kullanım olanakları sunan yüksek performanslı bir objektife terfi etmiş olun, bu ürün sizi tatmin edecektir. Çok geniş aralığa sahip bir standart zoom objektif olmakla kalmayıp, SIGMA'nın yeni nesil ürünlerinin tümü gibi kendi konsepti içinde mükemmel görüntü kalitesi için en yüksek standarda sahip olan bu ürün ile fotoğrafçılığınızda fark yaratın.

Özellikler:

1. Yapısında 4 adet FLD ve 1 adet SLD cam mercek yer aldığından renk saçılması en aza indirgenmiştir. Özellikle zoom aralığının tele değerlerine yaklaşıldıkça fark belirginleşir.

Deneyimli kullanıcıların beklediği mükemmel optik performans. Bu objektifin yapısında, geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 4 adet FLD (F Low Dispersion / F Düşük Saçılımlı) cam mercek kullanılmıştır. Böylece özellikle tele aralığında renk saçılması en aza inmekte, yüksek renk doğruluğuna sahip berrak görüntüler elde edilmektedir.
* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan artık saçılım ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir.

Objektif teknolojisindeki tüm birikim tek bir üründe. Sonuç: üstün görüntü kalitesi.

Tüm zoom aralığı boyunca farklı değerler için en uygun olan optik cam mercekler seçilmiş ve bir araya getirilmiştir. Geniş açıdan teleye ve makro uygulamalarında bu sayede aynı yüksek düzeyde görüntü kalitesi elde edilir. Özellikle geniş açı ucunda geometrik distorsiyon en aza indirilmiş, merkezden köşelere kadar yüksek ifade potansiyeli korunmuştur.

2. Yeni OS sistemi

Yenilenen OS (Optik sabitleme) sistemi ile sarsıtıya karşı çok daha iyi denge.

Sistem yapısı ve bellenim (firmware) yenilenerek, hareket netsizliğine karşı tekafi, tam 3.5 stop değerine kadar çıkarılmıştır.
* CIPA standartlarına göre, tele aralığında ve APS-C sensör ile test edilmiştir.

3. Özellikle bu objektif için geliştirilmiş yakın çekim filtresi (ayrı satılır) ile orijinal objektifin optik performansında herhangi bir kayıp olmaksızın 1:2 büyütme oranı elde edilebilmekte, makro çekimde zoom rahatlığı mümkün olmaktadır.

Özel yakın çekim filtresi (isteğe bağlı aksesuar)

Objektifin en yakın netlik mesafesi 39 cm, büyütme oranı ise 1:3'tür. Bu konumda objektif önü ile konu arasındaki mesafe 14cm'dir. Özellikle bu objektif için geliştirilmiş olan ve isteğe bağlı aksesuar olarak sunulan AML 72-01 yakın çekim merceği ile, 300mm zoom pozisyonunda büyütme oranı 1:2'ye çıkmakta, zoom aralığı boyunca keskinlikte farkedilir bir düşüş olmamaktadır.
* Netlik sonsuzda iken ve 80-300 mm tavsiye edilen zoom aralığı içinde.

Zoom-makro kolaylığı

Sadece zoom halkasının çevrilmesiyle mücevher veya çiçek detayları gibi konuların çekimi rahatlıkla mümkün olmaktadır. Objektif üzerindeki çizelgede büyütme oranları işaretlenmiş olduğundan, algılayıcı üzerinde beliren görüntünün boyutu kolaylıkla kestirilebilir. Ayrıca, fotoğrafı çekilen konu üzerinde istenmeyen yansımalar olmaması, tümüyle temiz bir görüntü elde edilebilmesi için, objektif kenarındaki açıklayıcı bilgilerin konumuna dahi özen gösterilmiştir.

4. Yeni SGV konsept ürün ailemizdeki objektifler görüntü kalitesi standartlarını tümden değiştiriyor.

CONTEMPORARY

Yeni teknoloji sayesinde yüksek görüntü kalitesi ve küçük boyut bir arada. Farklı çekim koşullarında değişmeyen optik performans.

SIGMA tüm ürünlerini üç ürün grubunda toplamaktadır: Contemporary, Art ve Sports. Contemporary grubunun öne çıkan özelliği, en son teknolojinin kullanılması yoluyla optik performanstan taviz verilmeden ürünün daha küçük boyutlu olması ve çok farklı uygulamalarda aynı başarıyla kullanılabilmesidir. SIGMA, Boyut ve ağırlığı artırmadan görüntü kalitesini yükseltebilmeyi yeni teknoloji sayesinde başarmıştır.

SIGMA GLOBAL VISION

SIGMA Global Vision başlığı altında tüm ürünlerimiz baştan tasarlanarak yenilenmekte ve aşağıdaki ortak özelliklerle yüksek beklentiler için sunulmaktadır.

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi A1 ile kalite kontrolu

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün A1 MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.

En yüksek düzeyde üretim kalitesi için Made in Japan

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir.
*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA distribütörü ile irtibata geçin.

SIGMA USB DOCK ile kişiselleştirme olanağı

Objektif yazılımının (bellenim) güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, manuel netlik kıstaslarının değiştirilmesi, izin verilen netlik aralığı ve netlik halkasının hareket ettirilmesi ile manuel netliğe geçiş süresi gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. Kişiselleştirme ayarları arasında AF hızı ve OS operasyon modu (dinamik izleme, standart ve orta düzey dinamik izleme) de bulunmaktadır.

Pirinç bayonet

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

Özel Hiper Sonik Motor ile daha sessiz, daha hızlı AF

16.6 oranındaki çok geniş zoom aralığı nedeniyle daha rahat ve sorunsuz kullanım için daha büyük boyutlu bir HSM (Hyper Sonic Motor) geliştirilmiştir. Bu yeni motor yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar.

İç parlama ve yansımalar önlendi

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.

Kavisli diyafram

Objektifin 7 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.

g?venli al??veri? visa master american express maximum axess rapid ssl ecommerce software
© Tüm hakları saklıdır. ® Markalar ve logoları isim hakkı sahiplerine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.