sepet Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.
Toplam tutarı: TL'dir
sat?n al

Foto Pro    Foto Pro   
Sigma Photo
Thinktank Photo
MindShift Gear
Swarovski Optik
Velbon
OUTLET
FOTOPRO MARKET > SIGMA > Objektif > Contemporary Serisi > SIGMA 16MM F1.4 DC DN Contemporary (MFT)
PAYLAŞ:

SIGMA 16MM F1.4 DC DN Contemporary (MFT)

%
8
Eski Fiyat:
 4225.61 TL (KDV dahil)
Tek Çekim:
3.850,00 TLKDV Dahil
Havale:
3.850,00 TLKDV Dahil
Uyumluluk:
Ürün Açıklamaları

SIGMA 16mm F1.4 DC DN | Contemporary

 

Aynasız gövdeler için yeni bir çözüm. Serinin, F1.4 ışık değerinde ve küçük bir gövdeye sahip ikinci ürünü.
Yeni, yüksek performanslı, geniş diyafram açıklığına sahip, geniş açılı objektif.  
1. Aynasız gövdeler için yeni bir sistem.
2. Sabit odak uzaklığı (asal/prime) niteliği ve yüksek ışık geçirgenliği ile üst düzey fotoğrafçılık.
3. Görüntü kalitesi Art serisi ile rekabet edebilecek düzeyde.
 
Aksesuar: Parasoley (LH716-01)
Uyumlu AF bayonet tipleri: MFT (Micro Four Thirds) ve Sony E-mount.
*Ürünün görünüşünde ve teknik özelliklerinde önceden bilgi verilmeksizin değişiklikler meydana gelebilir.
30mm F1.4'ten sonra, serinin ikinci üyesi: 16mm F1.4


Yeni SIGMA 16mm F1.4 DC DN | Contemporary, Sony E-mount APS-C sensör boyutuna sahip aynasız gövdeler için üretilmiş olan, dünyanın ilk 24mm eşdeğeri odak uzaklığına ve F1.4 ışık değerine sahip değiştirilebilir objektifidir. Ürünün MFT versiyonu 32mm eşdeğeridir ve yine F1.4 diyafram açıklığına sahiptir. Bu ürün, aynasız gövde kullanıcılarının uzun süredir beklediği geniş diyafram açıklığına sahip, geniş açılı objektiftir.

Aynasız fotoğraf makinelerinde gündelik kullanım dikkate alınarak, hafif ve küçük boyutlu olacak biçimde tasarlanan SIGMA DN serisi objektifler, kritik odak uzaklıklarını kapsayacak çeşitlilikte ve üstün performans sergileyecek niteliklerde üretilmektedir. Yeni ürün, SIGMA'nın 2016'da aynasız gövdeler için sabit odak uzaklığına sahip yeni DN serisi objektiflerin ilki olarak pazara sunulan 30mm F1.4 DC DN | Contemporary'nin başarısından esinlenilerek üretilmiştir. 16mm F1.4 DC DN | Contemporary de, F1.4 değerindeki cömert ışık geçirgenliğini en üst düzeyde optik performansla buluşturmaktadır.

Tasarım konsepti SIGMA 30mm F1.4 DC DN | Contemporary ile aynı olan 16mm F1.4 DC DN | Contemporary, 13 grupta toplanan 16 mercek içermektedir ve en yüksek kalitede malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Ürünün tasarımı sayesinde optik kusurlar en aza indirgenmiştir. En açık diyaframdan başlayarak tüm diyafram değerlerinde üstün çözünürlük sunmaktadır. Optik tasarım ve özel kademeli motor sayesinde video çekimlerde AF akıcı ve sorunsuzdur. Ayrıca toz ve su sıçramalarına karşı korumalı bayonete sahiptir.

Ürünün adlandırılması
DC kodlu SIGMA objektifler, sensörü APS-C boyutunda olan gövdelerde en iyi sonucu verecek biçimde tasarlanmıştır. DC kodlu bir objektif tam kare (FF) sensörü olan bir gövdeye takılarak kullanıldığında köşe kararması meydana gelir. Bu nedenle, kullanıcıların görüntü alanı ayarını buna göre belirlemesi tavsiye edilir. DN kodlu SIGMA objektifler, kısa flanş mesafesi (gövde derinliği) olan aynasız fotoğraf makineleri için tasarlanmıştır.
 

[Başlıca özellikler]
Aynasız gövdeler için yeni bir sistem
SIGMA son yıllarda birbiri ardına ve geniş açıdan teleye kadar uzanan odak uzaklıklarında, çok sayıda geniş diyafram açıklığına sahip asal (prime) objektif geliştirmiştir. SIGMA şimdi de aynasız gövdeler için, gündelik kullanıma uygun, hafif ve küçük boyutlu, ancak üstün optik performansa sahip ve temel odak uzaklıklarını kapsayacak biçimde yeni değiştirilebilir objektifler üretmektedir.
2016 yılında 30mm F1.4 DC DN | Contemporary, aynasız gövdeler için üretilen yeni seri asal (prime) objektiflerin ilki olarak, F1.4 ışık kazancıyla en üst düzeyde optik performansı buluşturacak nitelikleriyle pazara sunulmuştu. Contemporary kategorisinde bu denli geniş fiziksel çapa ve açık diyafram değerine sahip bir objektifin üretilebilmesi için bir çok farklı tasarım probleminin ustalıkla çözülmesi gerekiyordu. Optik tasarım teknolojilerinin uç noktalarda kullanılması, güncel video yetenekleri ve fotoğraf makinesi gövdesi içinde gerçekleşen sayısal düzeltmeler de kullanılarak objektifin optik kalitesi en üst düzeye taşındı. Optik performansa öncelik verilerek hafif, küçük boyutlu ve çok kolay kullanılan, istikrarlı AF özelliğine sahip ürün böylelikle ortaya çıktı.
Tıpkı 30mm F1.4 DC DN | Contemporary gibi, 16mm F1.4 DC DN | Contemporary de SIGMA'nın uç noktadaki tasarım teknolojisi sayesinde F1.4 ışık değerine sahip ve optik kusurları en aza indirilmiş bir üründür.
SIGMA'nın aynasız fotoğraf makineleri için geliştirdiği bu yeni asal (prime) objektif serisinin ilk üyesi 30mm F1.4 DC DN | Contemporary iken, şimdi onu geniş açılı asal 16mm F1.4 DC DN | Contemporary izlemiştir. SIGMA yakın bir gelecekte seriye bir de tele objektif ekleyerek aynasız gövdeler için yeni ve eksiksiz bir seriyi tamamlamış olacaktır.
Ayrıca, SIGMA Art kategorisinde de aynasız fotoğraf makineleri için farklı görüntüleme ihtiyaçlarını karşılayan üç objektif yer almaktadır: 19mm F2.8 DN | Art, 30mm F2.8 DN | Art ve 60mm F2.8 DN | Art. Bu objektiflerin optik sapmaların düzeltilmesinde sayısal düzenlemeye gereksinimleri yoktur ve optik sistem sayesinde kusurlar en aza indirilmiştir.

Özellikler

 • Kademeli netlik motoru sayesinde otomatik netleme sessiz, hızlı ve hatasızdır. Video çekiminde akıcı ve hatasız otomatik netleme elde edilir. Objektifin tasarımı Sony E-mount gövdelerin Fast Hybrid AF (Hızlı Hibrid Otomatik Netleme) işleviyle tam uyumludur. Yüz tanıma AF modunda da, konu hareket halinde olsa dahi yüzdeki netlik takip edilerek korunur.
 • Toz ve su sıçramasına karşı korumalıdır. Bayonet halkasında yer alan özel conta sayesinde çok farklı ortam koşullarında sorunsuz çekim yapılır.
 • Birlikte gelen geniş parasoley, görüntü kalitesini düşürebilecek ışık ışınlarına karşı koruma sağlar. Parasoleyin iç yüzeyi de parlamayan bir dokuya sahiptir. Parasoleyin çeperinde kullanılan lastik kaplama ve çizgili doku sayesinde farklı çekim koşullarında takılıp çıkarılması ve elde tutulması çok rahattır.
 • Ters ışıkta parlama ve iç yansımalar en aza indirilmiştir.
 • Üstün işçilikle Japonya'da üretilmiştir.
 • Küçük boyutlu ve yüksek performanslı olabilmesi için yapısında TSC (Thermally Stable Composite / Isısal Kararlılığa Sahip Kompozit) kullanılmıştır. TSC'nin ısıya bağlı genleşme karakteristiği alüminyum ile benzerlik göstermektedir. TSC ile üretilen parçalar ısı değişimlerinde çok daha az boyut değiştirdiğinden, aşırı ortam koşullarında bile performanslarını korurlar ve ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlarlar. TSC ayrıca önemli ölçüde esnekliğe sahiptir. %20 cam içeren polikarbonata kıyasla TSC yaklaşık %70 daha esnektir. %30 içeren polikarbonat ile kıyaslandığında da bu değer %25'tir. (Karşılaştırma, SIGMA'nın ürettiği parçalarla yapılmıştır)
 •  Bayonet değişimi hizmeti verilmektedir. Dileyen kullanıcılar, Sony E-mount ve MFT tipi bayonetler arasında değişim talep edebilmektedir (bu hizmet ücretlidir).
 • Kalite kontrolu, SIGMA'nın özgün çözünürlük ölçüm sistemi A1 ile yapılmaktadır.
 • Diyafram 9 bıçaklıdır
 • Bayonet halkası dayanıklı ve uzun ömürlü pirinçten üretilmektedir.
 • Üretim yılı ürünün üzerine işlenmiştir.
   

 

g?venli al??veri? visa master american express maximum axess rapid ssl ecommerce software
© Tüm hakları saklıdır. ® Markalar ve logoları isim hakkı sahiplerine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.