sepet Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.
Toplam tutarı: TL'dir
sat?n al

Foto Pro    Foto Pro   
Sigma Photo
Thinktank Photo
MindShift Gear
Swarovski Optik
Velbon
OUTLET
FOTOPRO MARKET > SIGMA > Objektif > DN Serisi (Aynasız) > SIGMA 105MM F2.8 DG DN MACRO ART
PAYLAŞ:

SIGMA 105MM F2.8 DG DN MACRO ART

Tek Çekim:
7.307,30 TLKDV Dahil
Havale:
7.307,30 TLKDV Dahil
Uyumluluk:
Ürün Açıklamaları

Beklentilerin üzerine çıkan performansı ile, SIGMA Art serisine klasik makro kategorisinde üstün bir üye ekleniyor.

Orta-tele aralığındaki makro objektifler fotoğrafçılara konforlu bir çalışma uzaklığı sağlayarak yaratıcılıklarında önemli bir sıçramaya yol açarlar. Bu nedenle profesyonel fotoğrafçıların vazgeçilmez ekipmanları arasındadırlar. SIGMA Art serisi içinde, aynasız gövdeler için geliştirilmiş ilk makro objektif olan 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art, kullanıcılara bir orta-tele asal (prime) objektiften beklenen tüm nitelikleri, üstün optik performanstan kusursuz üretim kalitesine dek fazlasıyla sunmaktadır.  

SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art, yüksek niteliklere sahip bir makro objektif olmanın ötesinde, başta portre olmak üzere çok farklı çekim koşullarında ideal seçim olacaktır. Bu objektif aynı zamanda makro objektiflere özgü benzersiz perspektifi sayesinde, fotoğrafçılara sıradan gündelik sahnelerin içinde gizli olan çarpıcı güzelliği ve görsel zenginliği keşfetme fırsatı sunmaktadır. Özetle, yeni ürünümüz bir klasik orta-tele objektiften neler beklenebileceğiyle ilgili hayallerin ötesine geçen bir performansa sahiptir.

 

[Öne çıkan özellikler]

1.  Bir orta-tele makro objektifte bulunması gereken tüm nitelikler en üst düzeyde.

105mm F2.8 DG DN MACRO | Art objektifte uygulanmış olan benzersiz optik tasarımla, makro objektiflere adını veren aşırı büyütmeyi sağlayan yakın mesafe çekimlerinden uzak manzaralara dek tüm mesafelerde çarpıcı keskinlik elde edilmiştir. Ek olarak, gövde içinde yazılımla düzeltilmesi mümkün olmayan uzamsal (longitudinal) renk saçılması üzerinde özellikle durulmuş ve en aza indirilmiştir. Üstün optik tasarım, sonuç olarak her koşulda en ince ayrıntılara kadar keskinlik ve renk saçılmasının en aza indirildiği tok görüntüler sağlamaktadır.

Orta-tele çekimlerde belirginleşen bokeh (netsiz alanların estetiği) kalitesi de 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art’ın tasarımında öncelikler arasındaydı. Netsiz bölgelerde çevresel ışık kaynaklarının sayıca artması yüksek estetiğe sahip dairelerin oluşmasını sağlarken, ön ve arka plandaki doğal bokeh etkisi, fotografik ifadede yeni olanaklar anlamına gelmektedir. Dahası, SIGMA L-Mount objektiflerle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış olan yeni TC-1411 (1.4x) ya da TC-2011 (2.0x) tele-dönüştürücü (tele-converter) eklendiğinde, aynı mesafeden çok daha yüksek büyütme oranı ile çekim yapılabilmektedir.

Kısacası, 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art, bir orta-tele makro objektiften beklenen tüm nitelikleri en üst düzeyde, hatta ötesinde sağlamaktadır.

 

 

2. SIGMA Art serisine özgü optik ve AF performansı

SIGMA Art serisini diğer SIGMA ürün gruplarından ayıran en önemli fark, tasarımda ilk sıradaki önceliğin optik performans olmasıdır. Bu özellik, 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art için de geçerlidir. Görüntünün merkezinden köşelere dek olağanüstü yüksek keskinlik, biçim ve renk doğruluğu elde edilmiştir. Aynı zamanda, daha çok köşelerde görülen renk saçılması mükemmel biçimde ortadan kaldırılmıştır. Öte yanda, özellikle güçlü ters ışık koşullarında ortaya çıkabilen parlama ve iç yansımalara karşı tasarımın ilk aşamalarından itibaren hassas testler uygulanmış, bu sorunun da önüne geçilmiştir.

Güncel kamera gövdelerinde rastlanan yeni teknoloji ürünü yüz/göz algılama öncelikli AF gibi işlevler de dikkate alınmış, ürünün netleme performansını sağlayan Hiper-Sonik (ses-ötesi) Motor (HSM) ile yüksek doğrulukta ve sessiz netleme özelliği geliştirilmiştir.

Tüm bu unsurlar, SIGMA’nın yegane üretim tesisi Aizu Fabrikası’nda ileri üretim teknolojileri ile hayat bulmakta, 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art bu sayede benzersiz performans düzeyine yükselebilmektedir.

 

 

3.  Zengin işlevsellik, mükemmel malzeme ve üretim kalitesi.

105mm F2.8 DG DN MACRO | Art’ın üzerinde, özellikle makro çekimlerde tercih edilen netlik uzaklığı sınırlama özelliği ve ayrıca, kullanılan gövdenin sunduğu olanaklara bağlı olarak kişiselleştirilebilen AFL butonu vardır. Daha kontrollu bir çekim deneyimi sunan diyafram halkasının, durakları belli eden “klik” sesi -özellikle video çekimlerinde- istenirse devreden çıkarılabilir. Ayrıca, diyafram halkasını istenen değerde ya da “A” konumunda kilitlemek de mümkündür.

Objektifin toz geçirmeyen ve su sıçramalarına karşı korumalı gövdesi, doğada, zorlu koşullarda çalışmayı mümkün kılar. Gövde üzerindeki tüm halka ve anahtarlar ele uyum, kullanım kolaylığı ve dayanıklılık bakımından benzersiz kalitede üretilmişlerdir.

Profesyonel kullanım dikkate alınarak geliştirilmiş olan kullanıcı dostu tasarım ve işlevsellik, ortama uyum ve akıcı işlevsellik sayesinde 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art fotoğrafçılığın sınırlarını zorlamakta, yaratıcılık olanaklarını yeni bir düzeye taşımaktadır.

g?venli al??veri? visa master american express maximum axess rapid ssl ecommerce software
© Tüm hakları saklıdır. ® Markalar ve logoları isim hakkı sahiplerine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.