sepet Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.
Toplam tutarı: TL'dir
sat?n al

Foto Pro    Foto Pro   
Sigma Photo
Thinktank Photo
MindShift Gear
Swarovski Optik
Velbon
OUTLET
FOTOPRO MARKET > SIGMA > Objektif > Contemporary Serisi > SIGMA 150-600MM F5-6.3 DG OS HSM Contemporary
PAYLAŞ:

SIGMA 150-600MM F5-6.3 DG OS HSM Contemporary

%
4
Eski Fiyat:
 44286.00 TL (KDV dahil)
Tek Çekim:
42.075,00 TLKDV Dahil
Havale:
42.075,00 TLKDV Dahil
Uyumluluk:
Ürün Açıklamaları

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Contemporary

SIGMA, taşınabilirliği ve olağanüstü optik performansı ile öne çıkan, Contemporary ürün grubunun ilk hiper-tele zoom objektifini sunmaktan mutluluk duyar.

1. Contemporary ürün grubumuzun ortak özelliği gereği, benzerlerine göre küçük boyut ve yüksek görüntü kalitesi.
2. Taşınabilirlik ve rahat kullanım için artırılmış işlevsellik.
3. Daha kolay kullanım ya da özel ihtiyaçlar nedeniyle kişiye özel ayarlanabilme.
4. Yeni nesil SIGMA telekonvertörler ile uyumlu.
5. SGV konsepti ile tasarlanan yeni ürün grupları, görüntü kalitesinde yeni standartlar oluşturuyor.Birlikte gelen aksesuarlar: Parasoley (LH1050-01) Omuz Askısı, Üçayak Bileziği TS-71, Koruyucu Bant
Bayonet seçenekleri: SIGMA, CANON, NIKON
* Ürünün görünüşünde ve teknik özelliklerinde duyurulmadan değişiklikler yapılabilir.

Aynı zoom aralığında farklı kullanım alanları. Contemporary serimizdeki ilk hiper-tele zoom objektif, farklı amaçlarla kullanım için çok uygun.

Bir tarafta SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports, profesyonel fotoğrafçılara en iyi optik ve aksiyon yakalama performansını sunarken, diğer tarafta SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Contemporary benzer performans özelliklerini daha küçük boyutlu, daha hafif ve daha kullanışlı bir gövdede sağlamaktadır. Objektifin yapısında 1 adet FLD ve 3 adet SLD cam mercek kullanılması, tüm merceklerin güç dağılımının optimize edilmesi ve büyütmeye bağlı renk saçılmasının en aza indirilmesi ile, görüntü kalitesi üst düzeyde tutulmuştur. Bir hiper-tele zoom objektif ile ilgili en önemli beklenti, zoom aralığının tele ucundaki görüntü kalitesidir ve optik bozulmalar tüm zoom aralığı boyunca en aza indirilmiştir. Sahada, elde çekim için yeterince uyumlu bir hiper-tele olması için bu objektif su sıçramasına ve toza karşı dayanıklıdır ve daha rahat kullanım için üçayak bileziği ayrılabilir.

Özellikler:

1. Contemporary ürün grubumuzun ortak özelliği gereği, yüksek görüntü kalitesi ve benzerlerine göre daha küçük boyut.

Mükemmel optik cam merceklerin kullanımı sayesinde renk saçılması en aza indirilmiş, kendi kategorisinde bir kalite standardı oluşturmuştur.

Bu objektifin yapısında geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 1 adet FLD ve 3 adet SLD (Special Low Dispersion / Özel Düşük Saçılımlı) cam mercek yer aldığından renk saçılması olabilecek en düşük düzeye düşürülmüştür. Özellikle 600 mm'ye yakın değerlerde diyafram kısıldığında belirebilecek renk dağılmaları, FLD mercekler dahil özel tasarım sayesinde ortadan kaldırılmıştır.
* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan artık saçılım ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir.

Kolay kullanım için daha hafif, daha küçük.

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports'a kıyasla bu objektif daha küçük boyutlu ve daha hafiftir. Böylece çok daha rahat kullanılır ve elde çekim süresi daha uzundur. Üçayak bileziği ayrılabilir ve objektif böylelikle daha da hafifler. Bilezik olmadığında daha az yer kapladığından, çanta kapasiteniz sınırlı olduğunda bu objektif kendisine daha kolay yer bulur. Ayrıca, üçayak bileziğinin üretiminde hem güçlü hem de hafif olan magnezyum kullanılmıştır. Üçayak bileziği ayrıldığında, yerine lastik koruyucu bant takılarak, çekim konforu daha da artırılır. Bu objektif, elde çekim yapmaktan vazgeçmeden hiper-tele objektif kullanmak isteyen fotoğrafçılar için ideal seçimdir.

2. Taşınabilirlik ve rahat kullanım için artırılmış işlevsellik.

Güncellenmiş algoritma ile akıllı OS (Titreşim Azaltma) İşlevi

OS (Optical Stabilizer / Optik Sabitleyici) sisteminde bir ivmeölçer kullanılarak hassasiyeti artırılmıştır. İki farklı OS modu bulunur. Mod 1, genel kullanım için iken, Mod 2 daha çok yarışlar ve benzeri pan hareketi gerektiren çekimler için geliştirilmiştir. Sistem, pan hareketinin yönünü algılayarak, objektif pozisyonundan bağımsız olarak yatay, dikey ya da açılı hareketlerde çok daha etkili bir sabitleme gerçekleştirir. Böylelikle, doğrusal hareket halindeki konuların çekimlerinde benzersiz netlik elde edilir.
Not: Bu objektif, Nikon F& ve Canon EOS-1V dışındaki analog SLR fotoğraf makineleri ile uyumlu değildir.

Herhangi bir odak uzaklığı değerinde kilitlenebilen zoom halkası.

Yeni zoom kilidi, zoom halkasının herhangi bir odak uzaklığı değerinde kilitlenebilmesine izin verir. Böylece objektifin yukarı ya da aşağı doğru eğiminde istikrarlı çerçeveleme elde edilir. Uzun pozlamalar için de yararlıdır.

Su ve yağ tutmayan özel kaplama ile olumsuz koşullarda endişesiz çekimler

Ön ve arka merceklerin dışarı bakan yüzeylerinde su ve yağ tutmayan özel bir kaplama kullanılmıştır. Böylece, en olumsuz koşullarda bile bakım ve temizlik çok kolaydır. Damlacık ve lekeler kolaylıkla silinir.

Toza ve su sıçramalarına karşı dayanıklı bağlantı.

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Sports modeli gibi, bu ürünün de bayonet gövde bağlantısında kauçuk conta bulunmaktadır. Böylece su sıçramalarına ve toz taneciklerine karşı direnç elde edilir.

Daha sessiz, daha hızlı AF

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve önceki modellere kıyasla kesintisiz AF (AF-C) yaklaşık %5 daha hızlı çalışır.

3. Daha kolay kullanım ya da özel ihtiyaçlar nedeniyle kişiye özel ayarlanabilme.

İki farklı manuel netlik seçeneği.

AF ve MF seçeneklerine ek olarak MO (Manual Override / Geçici Manuel) seçeneği eklenmiştir. Bu konumda, netlik halkasının hareket ettirilmesi ile, gövde üzerinde AF seçildiği halde geçici olarak manuel netlik yapılabilir. İsteğe bağlı SIGMA USB DOCK kullanılarak manuel netliğe geçişteki eşik duyarlık değeri değiştirilebilir.

SIGMA USB DOCK ile kişiselleştirme olanağı

Objektif yazılımının (bellenim) güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, manuel netlik kıstaslarının değiştirilmesi, izin verilen netlik aralığı ve netlik halkasının hareket ettirilmesi ile manuel netliğe geçiş süresi gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. Kişiselleştirme ayarları arasında AF hızı ve OS operasyon modu (dinamik izleme, standart ve orta düzey dinamik izleme) de bulunmaktadır.

4. Yeni nesil tele-konvertörler ile uyumlu.

F8'e kadar etkili AF

Bu objektif, 2014 yılı içinde pazara sunulacak olan isteğe bağlı yeni nesil tele-konvertörler ile birlikte kullanılabilir. Objektife SIGMA TELE CONVERTER TC-1401 veya SIGMA TELE CONVERTER TC-2001 eklendiğinde ortaya MF 210-840mm F7-9 veya MF 300-1200 F10-12.6 hiper-tele zoom objektif çıkar.
Ayrıca uyumlu gövdelerde TC-1401, F:8 diyafram değerinde otomatik netlik yapabilmektedir.
* Kontrastı düşük ya da yeterince aydınlanmayan konuların çekiminde AF farklı noktalara netlik yapabilir.

5. Yeni SGV konsept ürün ailemizdeki objektifler görüntü kalitesi standartlarını tümden değiştiriyor.

[CONTEMPORARY]

Yeni teknoloji sayesinde yüksek görüntü kalitesi ve küçük boyut bir arada.
Farklı çekim koşullarında değişmeyen optik performans.

SIGMA tüm ürünlerini üç ürün grubunda toplamaktadır: Contemporary, Art ve Sports. Contemporary grubunun öne çıkan özelliği, en son teknolojinin kullanılması yoluyla optik performanstan taviz verilmeden ürünün daha küçük boyutlu olması ve çok farklı uygulamalarda aynı başarıyla kullanılabilmesidir. SIGMA, Boyut ve ağırlığı artırmadan görüntü kalitesini yükseltebilmeyi yeni teknoloji sayesinde başarmıştır.

[SIGMA GLOBAL VISION]

SIGMA Global Vision başlığı altında tüm ürünlerimiz baştan tasarlanarak yenilenmekte ve aşağıdaki ortak özelliklerle yüksek beklentiler için sunulmaktadır.

SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi A1 ile kalite kontrolu

Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün A1 MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini geliştirdik. Böylece, daha önce tespit edilemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemktedir.

En yüksek düzeyde üretim kalitesi için Made in Japan

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.

Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir kurum olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir.
*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA distribütörü ile irtibata geçin.

Diğer Özellikler

Pirinç bayonet

Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

İç parlama ve yansımalar önlendi

Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.

Kavisli diyafram

Objektifin 9 adet kavisli bıçağa sahip olan diyaframı, açıklığın her zaman dairesel kalmasını sağlar ve netsiz alanlarda etkileyici bokeh etkisi oluşturur.

[Teknik veriler] (Sigma gövde uyumlu model)

Objektif yapısı: 20 mercek, 14 grup
En kısık diyafram değeri (geniş açı): F22
Filtre çapı: 95mm
Görüş açısı (35mm): 16.4° - 4.1°
Minimum netlik uzaklığı: 280cm.
Boyutlar (Çap x uzunluk): 105mm x 260,1mm
Diyafram bıçak sayısı: 9 (kavisli diyafram)
Maksimum büyütme oranı: 1:4.9
Ağırlık: 1,930 gr (Üçayak bileziği yerine koruyucu bant takıldığında 1,830 gr)

g?venli al??veri? visa master american express maximum axess rapid ssl ecommerce software
© Tüm hakları saklıdır. ® Markalar ve logoları isim hakkı sahiplerine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.