sepet Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.
Toplam tutarı: TL'dir
sat?n al

Foto Pro    Foto Pro   
Sigma Photo
Thinktank Photo
MindShift Gear
Swarovski Optik
Velbon
OUTLET
FOTOPRO MARKET > SIGMA > Objektif > Art Serisi > SIGMA 50-100MM F1.8 DC HSM ART
PAYLAŞ:

SIGMA 50-100MM F1.8 DC HSM ART

Tek Çekim:
44.268,18 TLKDV Dahil
Havale:
44.268,18 TLKDV Dahil
Uyumluluk:
Ürün Açıklamaları
SIGMA'nın, tüm zoom aralığı boyunca geniş F1.8 diyafram değerini koruyan ikinci APS-C format zoom objektifi. Tüm zoom aralığı boyunca sabit odak uzaklığına sahip (prime) objektiflere özgü yüksek görüntü kalitesini koruyan, sabit F1.8 geniş diyafram değer

SIGMA, değişken odak uzaklığına sahip yani zoom olduğu halde sabit odak uzaklığına sahip objektifler kadar aydınlık ve keskin bir objektif üretmekte kararlıydı. Bunun anlamı, en yüksek düzeyde optik performans ve yüksek ifade gücüdür. Bu yöndeki çabalarımızın ilk sonucu, Art serisinin yüksek kalite kriterlerini karşılamakla kalmayan, aynı zamanda dünyanın ilk tüm zoom aralığı boyunca sabit F1.8 diyafram değerine sahip APS-C format dSLR zoom objektifi ünvanını hak eden SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM | Art oldu. Aynı konsept üzerinde çalışmaya devam eden SIGMA bu defa da, sabit F1.8 geniş diyafram değerine sahip orta ölçekli bir tele-zoom olan 50-100mm F1.8 DC HSM | Art objektifi geliştirdi. Bir yandan F2.8'den daha aydınlık bir tele-zoom elde edilirken üç farklı objektif, 85mm F1.8, 105mm F1.8, ve 135 mm F1.8 (35mm eşdeğeri) tek bir üründe buluşmuş oldu. Kendi kategorisindeki tüm alışkanlıkları ve zoom objektifler hakkındaki önyargıları değiştirecek olan bu ürün, çekici bokeh etkisi ile portre çalışmalarında ve daha bir çok uygulamada idealdir.
1. Bir zoom objektifte sabit odak uzaklığı (prime) kalitesi elde edilmesini sağlayan SIGMA teknolojisi
 
FLD cam, SLD cam ve yüksek kırılma katsayısına sahip yüksek dağılımlı cam ile optik kusurlar en aza indirildi.

Aksiyel ve çapraz renk dağılmasının en aza indirilmesi için bu ürünün tasarımında üç adet FLD (F Düşük Saçılımlı)*, bir adet SLD (Özel Düşük Saçılımlı), üç adet yüksek kırılma katsayısına sahip SLD ve bir adet yüksek kırılma katsayısı ile yüksek saçılıma sahip cam mercek, optimal dizilimle kullanılmıştır. Her grupta en az bir düşük saçılımlı mercek kullanılmasıyla tüm zoom ve netlik aralığı içinde olağanüstü yüksek görüntü kalitesi elde edilir.

* FLD cam, olağanüstü yüksek düzeyde ışık geçirgenliğine sahip, renk saçılmasının ise en düşük düzeyde olduğu cam tipidir. Klasik optik camlara kıyasla, FLD camın performansı, düşük kırlma katsayısına ve düşük renk saçılmasına sahip fluorit cama eşittir. Bu sayede, sıradan optik cam ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan artık saçılım ya da ikincil tayf mükemmel biçimde düzeltilir
İç parlama ve yansımalar önlendi
 
Tüm tasarım süreci boyunca güçlü ters ışıklara karşı dirençli bir yapı elde edilebilmesi için sürekli ölçüm ve hesaplamalar yapıldı. Super Çok Katmanlı Kaplama, iç parlama ve yansımaları daha da azaltmakta, ters ışıkta dahi yüksek kontrastlı, keskin görüntüler elde edilebilmektedir.
Süper Çok-Katmanlı Kaplama olmadığında

Süper Çok-Katmanlı Kaplama ile
Hipersonik motor ile çok hızlı AF
 
Yüksek görüntü kalitesi ve F1.8 ışık değerini elde edebilmek için SIGMA, hipersonik motor (HSM) tasarımını daha da geliştirmiştir. Motoru oluşturan parçaların dizilimi ve biçimleri yenilenmiş, böylece HSM %30 oranında incelmiştir. Dolayısıyla da F1.8 değerindeki geniş diyafram açıklığı ile yüksek görüntü kalitesi bir zoom objektifte mümkün olabilmiştir.
Hipersonik Motor
Diyafram grubu hızlı, sessiz ve doğru performans için yeniden tasarlandı
 
Bu üründe kullanılan diyaframın çapı, tüm SIGMA objektifler içinde SIGMA 200-500mm F2.8 / 400-1000mm F5.6 EX DG'den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bu genişlikte bir diyafram mekanizmasının hızlı, doğru ve sessiz çalışması başlı başına bir mühendislik başarısıdır. Bu amaca ulaşılması için diyafram bıçaklarının üretiminde Carbon Feather film, diyafram grubunun üretiminde ise flor tabanlı ve çok dayanıklı yeni bir polikarbonat kullanılmıştır. Bu yenilikler sayesinde diyafram mekanizması seri çekimde bile olağanüstü hızlı, sessiz ve istikrarlı çalışır
Diyafram grubu
2. Olağanüstü kullanım rahatlığı ve mercek hareketleri
 
Dahili netleme ve dahili zoom
 
Pazara sunulmasından bu yana SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM | Art, video sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM | Art ve yeni SIGMA 50-100mm F1.8 DC HSM | Art'ın çoğunlukla birlikte kullanılacağı öngörüsü ile, SIGMA her iki objektifin kullanım tarzını eşleştirmiştir. Buna netleme ve zoom halkalarının tepkileri dahildir. SIGMA'nın dahili netlik ve dahili zoom teknolojileri sayesinde, netlik ve zoom halkaları çevirildiğinde objektifin boyutunda herhangi değişiklik olmaz. Zoom halkası çevirildiğinde netlik noktasında herhangi bir kayma meydana gelmez.
Dahili Netleme Sistemi
Üçayak bileziği dengeli ve rahat kullanım için geliştirildi
 
Üçayak bileziği, elde çekimlerin daha rahat ve dengeli olabilmesi için küçültülmüştür. Otokatalitik nikel kaplama sayesinde genel dönüş kalitesi yüksek ve 90 derece dönüşlerdeki klik çentikleri çok uzun ömürlüdür. Bağlantı platformunun biçimi kullanım ve taşıma kolaylığı sağlar.
3. Art serisi yüksek düzeyde ifade gücü sağlar.

SIGMA tüm değiştirilebilir objektiflerini, her biri belirgin bir konsepte sahip üç ürün ailesi altında gruplamaktadır: Contemporary (C - Çağdaş), Art (A - Sanat), ve Sports (S - Spor). Yüksek optik performans ve zengin ifade gücü hedefleriyle tasarlanan Art serisi kullanıcıya yüksek düzeyde görsel yorum olanağı sağlar. En üst düzeydeki standartlara uygun şaşırtıcı keskinliği ve görüntü kalitesi ile manzara, portre, yakın plan, hatta hatıra fotoğrafları üretilirken, fotoğrafçının içinde saklı olan sanatçı açığa çıkar. Stüdyo çekimleri için ideal olduğu gibi, mimari fotoğrafçılık, gece sahneleri ve daha bir çok farklı çalışma koşulunda da aynı ifade gücünü sunar.
4. Yeni SIGMA GLOBAL VISION tasarım konsepti ile fotoğrafılıkta standartlar yükseliyor
 
Yüksek kalitede tasarım özellikleri

Objektifin çok daha yüksek hassasiyetle çalışması için dahili parçalarda metal ve metal ile uyumu çok yüksek olan TSC (Thermally Stable Composite)* cömertçe kullanılmıştır. Gövde üzerinde, ürünün pazara sunulduğu yıl işlenmiştir.

*TSC'nin genleşme karakteristiği aluminyuma çok yakındır. TSC ile üretilen parçalarda deformasyon yok denecek kadar azdır. Bu sayede çok yüksek hassasiyette objektif tasarımları hayata geçirilebilmiştir. Sıkça kullanılan ve %20 oranında cam içeren polikarbonata kıyasla TSC %70 oranında daha esnektir. %30 cam içeren polikarbonattan ise %25 daha esnektir. (Karşılaştırma SIGMA tarafından üretilmiş parçalar ile yapılmıştır.)
SIGMA'nın özgün MTF ölçüm sistemi A1 ile kalite kontrolu
 
Bugüne kadar objektif performansını ölçmek için geleneksel sensörler kullanılırdı. Ancak, artık 46 megapiksel Foveon doğrudan görüntü sensörlerini kullanılarak, SIGMA tarafından geliştirilmiş özgün A1 MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) ölçme sistemini kullanmaktayız. Böylece, daha önce ölçülemeyen yüksek frekanslı ayrıntılar artık kalite kontrolu kapsamına girmektedir. Fabrikada üretilen her bir SIGMA 50-100mm F1.8 DC HSM | Art objektif, bu sistem tarafından onaylanmadan sevkedilmemektedir.

*A1:Aizu 1

46-megapiksel Foveon direkt görüntü sensorü
Made in Japan

Tüm Sigma ürünlerinin imalatı, kalıplar ve parçalar dahil olmak üzere, entegre bir üretim sisteminde, başından sonuna Japonya'da gerçekleşir. Sadece Japonya'da üretim yapan sayılı firmalardan birisiyiz. Ürünlerimizi, fabrikamızın bulunduğu bölgenin ruhunu katarak, temiz hava, temiz su, işine odaklanmış ve çalışkan insanlarımızla yapıyoruz. Her biri kendi alanında uzman çalışanlarımız, zeka ve ileri teknoloji kullanımının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerimizin güvenilir kalitesinden gurur duymaktayız. Ürünlerimiz tüm dünyada bu yüzden profesyonelleri ve her seviyedeki fotoğraf tutkunlarını mutlu etmeyi sürdürmektedir.
Eşsiz USB DOCK ile amaca uygun kişiselleştirme kolaylığı
 
Objektif yazılımının güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, MF önceliği gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir.
9 bıçaklı diyafram
 
9 kavisli bıçaktan oluşan diyafram, görüntünün netlik dışında kalan alanlarında çekici bir netsizlik estetiği (bokeh) yaratır.
Pirinç bayonet
 
Objektiflerimiz, yüksek hassasiyette ve dayanıklılıkta üretilmiş pirinç bayonete sahiptir. Uzun süre kullanılabilmeleri için çok daha dayanıklı hale getirilmek üzere yüzeyleri özel işlemlerden geçirilerek üretilmiştir.

Bayonet Değişim Hizmeti ile uzun vadeli yatırım

Yıllardır çok farklı platformlar ve uygulamalar için değiştirilebilir objektifler üreten bir firma olarak, yepyeni bir hizmeti duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: Bayonet Değişim Hizmeti*. Ücretli olarak verilen bu hizmet kapsamında, mevcut SIGMA objektiflerinizin gövde bağlantı halkası farklı bir gövde standardına dönüştürülebilmektedir. Böylece, gövde tercihini değiştiren kullanıcılar SIGMA objektiflerini yeni gövdeleriyle uzun yıllar boyu kullanmayı sürdürebileceklerdir.

*Bayonet Değişim Hizmeti normal bakım/onarım işlemlerinden farklıdır. Bu hizmetten yaralanmak için size en yakın SIGMA bayisi ile irtibata geçin.

g?venli al??veri? visa master american express maximum axess rapid ssl ecommerce software
© Tüm hakları saklıdır. ® Markalar ve logoları isim hakkı sahiplerine aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.